Starší dorostenci vyhráli krajský přebor!

TJ Proboštov-ASK Lovosice 1:3 (1:1) branky Zuch 2x,Wald.

Obrovského úspěchu dosáhli naši starší dorostenci. Poprvé v historii lovosické kopané vyhráli krajský přebor. Na finalové utkání se sešla početná divácká kulisa a to i z řad našeho týmu. Početná fanouškovská skupina neustále povzbuzovala naše borce a za to všem patří velký dík.

Utkání jsme začali velkým náporem a zaskočený Proboštov mohl být rád,že jsme nerozhodli zápas hned v úvodu.Už v první minutě trefil Wald břevno střelou z hranice vápna.Ve 4 minutě zachránilo domácí opět břevno,když po pěkné akci Chládka a dorážce Havla se už všichni naši fandové opět předčasně radovali. V 5m po krásné ividuální akci Anderleho Dana střelu v poslední chvíli zablokoval domácí bek.V 6m. po další pěkné kombinaci šel sám na branku Onca,ale jeho střelu vyrazil vynikající golman domácích. V 8 minutě už jsme se dočkali když střelu Majera dorazil do sítě Pepa Wald 0-1.Dál jsme si počínali aktivně,ale ve 22 m. nám domácí útočník ukázal,že by se uživil  v klidu jako herec,když lehce přikopl nohu Rambouska a teatrálně padnul k zemi.Bohužel se kopala penalta,ale Dan Kozák dokázal skvělým zákrokem omyl sudího napravit.Proboštov však začal dokazovat,že ve finále přeboru jsou správná mužstva.Získával herní převahu a ve 29m. po standartní situaci vyrovnal hlavou neobsazený Hennebichler 1-1. Ve druhé půlce se hrál oboustraně velmi dobrý fotbal a párkrat se zaskvěli oba brankaři.Domácí Bárta i náš Kozák. V 64 m.se nám podařila nádherná kombinace.Pepa Wald prostrčil míč do uličky na jmenovce Zucha,který přesprintoval obránce domácích a nádherně přeloboval vyběhnuvšího Bártu.Míč zapadl přesně k tyči a radost našich byla obrovská.Komplikaci nám přinesl zkrat Majera,který byl za nesmyslné oplácení vyloučen.Další minuta ale přinesla  obrovskou radost v našem táboře.Chvojka odcentroval a domácí golman si šel z jistotou pro míč.Nevšiml si však vynikajicího Zucha,který šel do zdánlivě ztraceného souboje.Jinak výbornému Bártovi vypadl míč který Zuch za obrovského jásotu našich příznívců uklidil do sítě.Závěr jsme zvládali skvěle.Bohužel jsme přišli o Pepu Zucha ,který po pádu z výšky musel ukončit pro zranění svoje skvělé představení.Rentgen ukázal bohužel 2 zlomené prsty na levé ruce.Pepík už je po úspěšné operaci a na rozlučku bude připraven.Jsme rádi ,že o vítězí se rozhodovalo v posledním utkání,kdy se střetl druhý s prvním.Utkání mělo vše co se na finále sluší.Dobrou kulisu,obrovské nasazení,krásné kombinace z obou stran,vynikajicí zákroky golmanů a zvýšený důraz i nervozitu.Oba týmy si však popřáli hodně štěstí a trenéři se shodli,že finalové utkání mělo grády.Kluky musíme pochválit za obrovské nasazení.Všichni co nastoupili udělali pro tým maximum. V posledních 11 utkáních jsme získali 31 bodů a pohár pro vítěze krajského přeboru 2018-2019 už máme zaslouženě ve svém držení.Užijem si ho všichni na rozlučce i s fanoušky našeho dorostu. Sestava Kozák -Dufek Rambousek Vlašič Havel-Zuch Chládek Wald Anderle-Oncirk Majer-Chvojka,Zubatý,Doležal,Homolka