Nejlepší výkon na jaře

FK Česká Kamenice - ASK Lovosice 2:6 (1:3)

Ve 24. kole jsme zajížděli na hřiště České Kamenice, která držela v této sezóně domácí neporazitelnost.

Naši hráči splnili taktické pokyny a šli za svým cílem od prvních minut. Zápas měl velmi dobrou úroveň, bylo vidět, že spolu hrají mužstva z čela tabulky. Pro diváky určitě moc pěkné utkání, od prvních minut se začalo ve vysokém tempu a na nic se nečekalo. Již ve 2. minutě skóroval Walter po akci Marčaníka. Za čtyři minuty bylo vyrovnáno, když naše obrana zaspala na hranici pokutového území, a ze zpětné přihrávky těžil domácí Mach. Na další branku se čekalo do 21. minuty, kdy opět Walter vypustil z poza PÚ projektil, který skončil v brance Vaněka. Do poločasu přidal Marčaník ještě jednu branku po průniku přes 2 hráče chytrým zakončením.

Začátek toho druhého nám nevyšel podle představ a hned z první akce domácích jsme inkasovali z kopačky Chmelíka, chytrou střelou z hranice PÚ vymetl Šafránkovi šibenici. I přes špatný vstup naši hráči nepolevili v nastaveném tempu z 1. půle a dvěma brankami Lenrta z 62. a 80. minuty definitivně ukončili naděje Kamenice na bodový zisk. V 81. minutě ještě pečetil výsledek utkání na 2:6 po samostatném úniku Marčaník, když si položil domácího brankáře na zem a poté skóroval do prázdné branky.

Ze soupeře jsme měli patřičný respekt, Kamenice má velmi kvalitní mužstvo. Kluci podali určitě nejlepší výkon jara a zaslouženě jsme si odvezli 3 body. Nadstandardně zahráli ofenzivní hráči Marčaník, Lenrt, Waltr a Espinosa. Mrzí nás předchozí zbytečné ztráty bodů, které nás připravili o první příčku. V současné době můžeme jen doufat, že TJ Oldřichov ještě ztratí nějaký ze 2 posledních utkání.

Sestava: Šafránek, Drbal, Suchý, Kočina, Husar (Záruba), Walter (Válek), Klement, Krpeš (Zdvořák), Espinosa (Oros), Lenrt (Klug), Marčaník

Branky: Walter 2, Marčaník 2, Lenrt 2

Sobota 9.6. 2018 od 17:00hod. TJ Střekov - ASK Lovosice