Áčko slaví postup do KP

TJ Proboštov - ASK Lovosice 1:2 (0:2)

Poslední kolo I.A třídy rozhodovalo o postujícím do KP.

Náš přímý konkurent na postup Oldřichov hostil Bohušovice a my zajížděli na půdu silného Proboštova.

Vstup do utkání se nám vydařil, když jsme v prvním poločase soupeře přehrávali. Do soupeřovy brány se poprvé trefil Espinosa v 17. minutě pěknou střelou z poza pokutové území. Za 5 minut mohl skóre navýšit Marčaník, bohužel odražený míč, nedokázal umístit do téměř prázdné branky. Ve 33. minutě se prosadil Klement po krásné individuální akci, když si položil na zem ve vápně obránce Proboštova a následně vymetl šibenici 0:2. Za tohoto stavu se šlo v poločasové přestávce do kabin.

Začátek toho druhého se nám "již tradičně" nepovedl, po chybě středových obránců skóroval z brejku domácí Beran. Po obdržené brance se postupně naše kombinační hra vytrácela a pod tíhou výsledku jsme zbytečně přenechali iniciativu domácím. Naštěstí pro nás, z převahy přišlo několik nevyužitých závarů před Markovou brankou. Z naši strany stojí o zmínku dvě 100% šance Espinosy a Waltera. Prvně jmenovaný pohrdl nabídku Marčaníka, když nezvládl koordinaci při zakončení z malého vápna, a odkrytou branku vůbec neohrozil. Walter osamocen v pokutovém území z centru z levé strany nezamířil přesně a branku pouze přestřelil. Když se ani domácím nepodařilo do konce utkání už skórovat, mohlo se začít slavit …… ………….více ve fotogalerii.

Sestava: Marek, Drbal, Suchý, Kočina, Husar (Záruba), Walter, Klement, Zdvořák (Klug), Espinosa, Lenrt, Marčaník

Branky: Espinosa, Klement