Áčko konečně zabralo

ASK LOVOSICE -  FK LITOMĚŘICKO "B" 1:0 (1:0)  V 21. kole jsme přivítali souseda z Litoměřic, po čtyřech prohrách jsme měli za úkol jednoznačně bodovat. Domácí trenéři udělali hned několik změn v sestavě,

poprvé na jaře se v základní sestavě objevil Vojtěch Krejčí na postu levého záložníka.

Roli defenzivního záložníka plnil Jirka Hušek a do levé obrany se posunul Lukáš Klemen, který neměl jednoduchou roli. Vyšel na něj hráč Litoměřického Áčka Vojtěch Karvánek. Lukáš s Vojtou tohoto hráče během utkání velmi dobře zdvojovali a i díky nim Litoměřicko vyšlo naprázdno.

Naši hráči mohli rozhodnout utkání už v prvém poločase, kdy byli mnohem nebezpečnějším týmem, bohužel ani vyložené šance bratrů Watrových, Stejskala, Espinosi neskončily brankou. Gólová trefa přišla v 28. minutě, když se na pravé stráně uvolnil Dominik Walter, předložil míč na malé vápno Matěji Waltrovi a ten ve skluzu nedal Tomášovi Slaničkovi šanci. Hosté měli svoji šanci ve 20. minutě, když nebezpečný centr do PÚ usměrnil hlavou Hlavica do břevna Šafránkovi branky.

Do druhého poločasu nastoupil zase aktivněji soupeř a snažil se o vyrovnání, domácí se soustředili spíše na bránění a snažili se hrozit z brejkových situací. Bohužel špatné řešení rychlých protiútoků nevedlo ke vstřelení branky. Postupem času tlak soupeře sílil, i když spíše po pokutové území domácích, vyložené brankové příležitosti si tedy moc nevypracoval, nebo vše zvládl v bráně domácích vynikající Šafránek. A tak se na konci utkání mohli radovat lovosičtí hráči z těsné výhry 1:0.

Trenér Roman Podrazil:

Nebylo to jednoduché utkání, po čtyřech prohrách jsme museli už zabrat. Mrzí nás, že jsme utkání nerozhodli už v prvém poločase, kde jsme si vypracovali minimálně další čtyři stoprocentní brankové příležitosti. Druhý poločas z naši strany nebyl ideální, kluci měli v hlavě výsledek a to jim trochu svazovalo nohy, přesto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Branka Lovosic: Matěj Walter

Sestava: Šafránek - Klug, Zdvořák, Kočina, Klement - Dominik Walter, Hušek, Stejskal, Krejčí - Matěj Walter, Espinosa (85´Oncirk)

Připraveni: Zdvořák Jan, Husar, Chládek, Vlašič, Rambousek