Dvě výhry, 7 vstřelených branek

1.6.2019 SK Brná - FK ASK Lovosice  2:3  (1:1)

Vstup do zápasu nám vyšel parádně, už ve třetí minutě utkání se ujala pohotová střela Lukáše Stejskala. Následně měl  do patnácté minuty velmi slibné brankové příležitosti Espinosa, který je bohužel neproměnil.

I díky tomu se začali do hry dostávat domácí, nejprve ve 21. minutě zužitkoval průnik středem obrany Demčenko 1:1. Další průnik Jelínka ve 36. minutě musel hasit kapitán Kočina, zatáhnutím hráče za dres a viděl rovnou červenou kartu. V tu chvíli, to pro nás nevypadalo dobře, přesto jsme výsledek udrželi do poločasové přestávky. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem hlavně neinkasovat a nějakou tu branku jsme schopni ještě přidat. I když jsme hráli mnohem zodpovědněji, tak přišlo zaváhání v 57.minutě, Šafránek neudržel střelu z poza vápna a dobíhající Jelínek poslal Brnou do vedení. Lovosičtí hráči nepolevovali v úmorném teple a proti přesile, odměnou pro ně byly dvě branky. V 57 minutě vyrovnal z malého vápna hlavou Stejskal a následně v 75. minutě se prokličkoval  k zakončení Espinosa. V posledních minutách byla hra nahoru/dolu, nápor domácích zachytávala lovosická obrana s vynikajícím Šafránkem v bráně a rychlé protiútoky do otevřené obrany lovosičtí hráči už nedokázali proměnit. Šance bratrů Waltrů, Espinosi a dalších nakonec nemuseli mrzet, protože jsme si i v oslabení dokázali odvézt plný bodový zisk.

Branka Lovosice: Stejskal 2, Espinosa

Sestava: Šafránek - Zimák (60´Klug), Zdvořák Marek, Kočina, Záruba – Walter Dominik, Klement, Stejskal, Baborák – Espinosa (89´Rambousek), Walter Matěj.

Připraveni: Husar

25.5.2019  FK ASK Lovosice - FK Baník Modlany  4:1  (2:1)

Blížící se konec sezóny nám před zápasem velel jasně bodovat. Lovosičtí hráči k utkání přistoupili velmi zodpovědně a již ve 20. minutě se poprvé prosadil Matěj Walter pohotovou střelou mezi nohy brankáře Trhlíka. Tu další přidal parádní střelou z hranice vápna Lukáš Klement a bylo to 2:0. Zápas jsme měli plně v režii, bohužel ke konci prvního poločasu jsme po nedorozumění Kočiny s Huškem dovolili skórovat hostujícího Blažka. Druhý poločas byl jak přes kopírák, rychlá branka Klementa ve 47. minutě. Nejprve si kličkou položil brankáře hostů na zem a pohodlně skóroval do prázdné branky. Z několika dalších příležitostí uzavřel skóre v 70. minutě už jen Espinosa, když přeloboval vyběhnutého brankáře.

Branky Lovosice: Klement 2 (35´a 47´) , Walter Matěj (20´), Espinosa (70´).

Sestava: Šafránek - Zimák (86´Rambousek),  Zdvořák Marek, Kočina, Husar (73´Hrůza) - Klement, Hušek, Stejskal, Baborák (74´Neruda) -Espinosa, Walter Matěj.

Připraveni: Oncirk, Zdvořák Jan.