Čisté konto a 3 body s Modrou

FK ASK Lovosice  -  FK Jiskra Modrá 2:0 (2:0)

Po nepovedeném utkání v Jílovém Lovosice přivítaly Jiskru Modrou. Postavení v tabulce velelo jasně, fotbalisté Lovosic musí bodovat naplno. Lovosičtí hráči k utkání přistoupili mnohem zodpovědněji i díky změnám v sestavě a rozestavení.

To mělo vliv na hráče FK Modrá, kteří měli velké problémy s rychlým přechodem do útočné fáze a důrazem domácích v osobním souboji. Už v prvním poločase lovosičtí zahrozili z několika brejkových situací. Ujala se až ta v 26. minutě vedená Marčaníkem, když ji zakončil přihrávkou na značku pokutového kopu, kde byl osamocený Walter 1:0. Druhý gól Lovosice vstřelily ve 40. minutě po standardní situaci, odražený míč z PÚ sklepl Král Marčaníkovi a ten parádní střelou vymetl šibenici 2:0.

Ve druhém poločase se postupem času vytrácela fotbalovost. Na domácích bylo vidět, jak moc chtějí získat 3 body a tak se spíše soustředili neinkasovat. To se jim nakonec po zodpovědném výkonu povedlo. Hořkost domácím z výhry, zkazilo zranění Waltera, který bude min. 3 týdny chybět.

Roman Podrazil: "Dneska to bylo úplně něco jiného, začali jsme důrazně od začátku zápasu a to se nám vyplatilo. Mohli jsme rozhodnou už v prvním poločase, kdyby to bylo 5:0, tak se nikdo nemohl divit. Bohužel, co my neproměníme to se jen tak nevidí. Byl to dobrý kolektivní výkon, vedený oporami Marčaníkem (podílel se na obou brankách) a Šafránkem, ten zase udržel čisté konto. Radost nemám ze zranění Waltera, to bude hodně citelná ztráta.... :(".

Branky Lovosice: Walter, Marčaník

Sestava Lovosice: Šafránek – Král, Bělík, Suchý, Zimák - Espinosa, Walter (76´Neruda), Zdvořák (70´Baborák), Krejčí (85´Rambousek) - Klug, Marčaník

Připraveni: Marek