Derby jsme nezvládli

FK ASK Lovosice - FK Litoměřicko  3:1 (3:1)

Do utkání jsme vstoupili aktivně a již v 6. minutě jsme skórovali, po standardce zahrávané Baborákem se prosadil hlavou na vzdálenější tyč Tomáš Bělík 1:0. Od té chvíle se naši hráči začali více soustředit na obranu.

Bohužel to byla voda pro Litoměřicko, které během 11 minut dokázalo zápas strhnout na vlastní stranu. Ve 22. minutě se prosadil po nedorozumění domácích v PU nepokrytý David Dura 1:1. Za 9 minut skóroval Filip Frank, když svoji hlavičku z rohového kopu usměrnil do sítě našich hráčů 1:2. Tentýž hráč o další 2 minuty se zbavil 2 našich hráčů a prudkou střelou k pravé tyči nedal chytajícímu Tomáši Loubalovi šanci 1:3. Do poločasu ještě Tomáš Loubal dokázal zlikvidovat 2 velmi slibné příležitosti soupeře a i díky němu jsme drželi tento výsledek do druhého poločasu.

Představa, že v tom druhém něco změníme na herním projevu,  byla asi jen u toho nevěrnějšího fanouška. Bohužel opak byl pravdou, když už jsme mohli soupeře znervoznět a snížit na rozdíl jedné bránky, tak nedokážeme proměnit ani ty nejvyloženější příležitosti ke skórování. A i díky tomu se druhý poločas nesl spíše v duchu ať už to máme za sebou......

Roman Podrazil (trenér a člen VV FK)„Jsem hodně zklamaný z přístupu, s jakým hráči zápas odehráli. Člověk by v derby bojovnost bral za samozřejmost, že ten, kdo nastoupí, odevzdá všechno, ale to mi tam chybělo. Možná je to frustrace z té deky, ale kdy jindy to urvat bojovností, než v derby? Krom deky nás trápí také marodka. Zápasíme teď s angínou, která nám létá v šatně, takže to pořád tak nějak pytlíkujeme. Nepamatuji, že bychom na podzim tři zápasy po sobě odehráli ve stejné sestavě.“

Branky Lovosic: Bělík

Sestava Lovosice: Loubal – Záruba, Král, Bělík, Zimákí - Espinosa (76´Neruda), Hušek (70´Rambousek), Zdvořák, Baborák (75´Chládek) - Marčaník, Klug