Cenné vítězství béčka v Prackovicích

TJ Sokol Prackovice n.L. - FK ASK Lovosice "B" 1:5 (1:3)

Přestože hosté z Lovosic byli jednoznačným favoritem, panovalo před utkáním jisté napětí.

Oba týmy již totiž mají prakticky jistou účast v baráži o postup do III. třídy a vzájemné zápasy ze základní části se do baráže započítávají. S vědomím svého suverénního postavení v tabulce a odhodláním jej potvrdit vstoupili do utkání lovosičtí hodně energicky a již ve druhé minutě Krpeš po skvělé přihrávce Podrazila skóroval. Tím byl stanoven průběh celého utkání, domácí se soustředili pouze na to, aby neinkasovali větší příděl branek a zápas se stal jednostrannou záležitostí. Lovosice se dostávali do řady šancí, značné problémy jim však dělal velice nerovný povrch hřiště, ale několika dobrými zákroky i domácí brankář. Další gól přišel ve 32. minutě, když z přímého kopu skóroval Stašek, ve 37. minutě na 3:0 zvýšil po přihrávce Červenky Hrůza. Tři minuty před přestávkou zahrál ve vlastní šestnátce Stašek rukou a domácí z penalty snížili na 1:3. Druhý poločas probíhal ve stejném duchu jako půle první. Prakticky bez práce byl brankář Šafránek v lovosické brance, hosté sváděli boj s terénem a domácím brankářem. S tím se nejlépe vyrovnal Krejčí, který po nádherné individuální akci v 58. minutě a po přihrávce Červenky v 69. minutě utkání dvakrát skóroval a upravil na konečnch 5:1 ve prospěch hostí.

ASK Lovosice "B" nastoupili v sestavě: Šafránek - Hrůza, Zimák, Stašek, Krejčí, Krpeš, Richter, Červenka, Podrazil (46´Klug), Přeučil, Poláček.

V příštím kole hostí naše béčko v neděli od 16.30 hod. na svém hřišti Sokol Medvědice.

Vyjádření trenérů po utkání:

Josef Vyskočil: "Získali jsme důležité body, což je pro nás uspokojujíci, protože jsme splnili úkol. Zápas poznamenal velice nerovný terén, s kterým se podle mého lépe vypořádali zcela logicky domácí, kteři jsou zde zvyklí hrát. Celkově jsem však s naším výkonem spokojen."

Mário Žembera: "Naši hráči k zápasu přistoupili zodpovědně, bojovali od začátku do konce. Na rozdíl od některých dřívějších zápasů jsme neměli, pro nás již typický, několikaminutový výpadek kdy již bylo o vítězi rozhodnuto."