Béčko i po čtvrtém kole stoprocentní

Ve 4. kole III. třídy sk. A hostilo lovosické béčko tým Litoměřicko "D". O těsném vítězství Lovosic 1:0 rozhodla již první minuta utkání.

Ihned po zahajovacím hvizdu rozhodčho Gabriela utekl po pravé straně Klug (jak se později ukázalo jeden z nejlepších hráčů na hřišti), jehož centr před branku hostí hostující brankář neudržel, na malém vápně se nejlépe zorientoval Oncirk a pohotově umístil míč do sítě.

V prvním poločase předváděla obě mužstva dramatický, tvrdý, avšak celkem líbivý fotbal.  Zatímco domácí se snažili o kombinační hru, hosté sázeli na dlouhé centry na hranici šestnáctky, které dobíhali rychlí útočníci. Tento způsob hry obou týmů opticky působil jako mírná převaha hostí, ti si však na rozdíl od domácích nevytvořili ani jednu gólovou šanci. Avšak ani lovosičtí nedokázali žádnou ze slibných akcí dotáhnout do úspěšného konce.

Druhý poločas již probíhal za převahy domácího týmu. Hrálo se především na polovině Litoměřicka, všechny šance však skončili mimo branku nebo v náručí brankáře hostí Reichla, který několikrát odčinil svou chybu z první minuty utkání.  V poslední pětiminutovce vsadili hosté na hru "vabank", všichni hráči včetně brankáře se natlačili před branku Lovosic. Dokázali si vytvořit dvě gólové šance, ale ani jednou nedokázali trefit branku. Naopak, v samém závěru utkání získal míč Červenka a ač měl před sebou prázdnou branku, přihrál ještě po pravé straně nabíhajícímu Staškovi. Ten však již neměl dostatečnou rychlost a jeho nepříliš prudkou střelu po zemi vykopl vrátivší se obránce z brankové čáry, načež rozhodčí utkání ukončil.

Trenér Vyskočil: "Hrajeme o třídu výše než minulou sezonu, proto si musíme zvyknout i na takové výsledky. Pro nás je důležité, že jsme zvítězili, i když bylo patrné, že hosté si přijeli pro body. U našich hráčů si cením bojovnosti a touhy po vítězství. Navíc se opět ukázalo, že můžeme sázet na mladé. Oncirk, Válek i Anderle předvedli dobré výkony, jsou schopni se začlenit do mužstva".

Domácí mužstvo nastoupilo v sestavě: Nedorost (46´Hrůza) - Krejčí, Klug, Zimák, Anderle (46´Stašek) - Válek, Richter, Havránek, Zubatý - Červenka, Oncirk (46´Poláček).

V sobotu 15.9. od 16,30 hod. hraje FK ASK Lovosice "B" na horké půdě Třebívlic, které v současné době figurují na 5. místě tabulky.