Prohra po tragickém výkonu

FK ASK Lovosice "B" - TJ Sokol Úpohlavy  3:4 (1:3) - Richter (29 ´), Poláček (59´), M.Krpeš (61´)

První porážku v soutěži utrpělo lovosické béčko na vlastním hřišti od týmu Úpohlav. Po spanilé jízdě podalo tentokrát velmi špatný výkon, jehož výsledkem bylo odevzdání všech tří bodů soupeři.

Utkání přitom začalo pro domácí slibně. V úvodních minutách sevřeli soupeře před jeho šestnáctkou a vytvářeli si i gólové šance. Ani z jedné se však nepodařilo překonat brankáře Staňa v brance soupeře, přičemž nejméně ve dvou případech se zdálo, že již není možné nevstřelit branku. Trest za bezzubou koncovku přišel v 19. minutě, když domácím obráncům utekl V.Cíl, ocitl se sám před brankářem Hrůzou a věděl si rady. Domácí i po této brance měli výraznou převahu, ale jako blesk z čistého nebe přišlo zvýšení na 0:2 po přímém kopu hostí. Po faulu Zimáka centroval před branku hostující Pomíchal a k překvapení všech míč propadl až do sítě. Ihned po rozehrávce se dostal k míči Richter, dobře se uvolnil a přesnou střelou k tyči snížil na 1:2. Zdálo se, že je otázkou času, kdy domácí zlomí odpor hostí, Opak však byl pravdou. Ve 42.minutě zahrál Oncirk malou domů, kterou brankář minul a dobíhající Cíl vstřeli svou druhou branku a stanovil poločasové skóre1:3.

Do druhého poločasu vstoupili domácí s odhodláním otočit skóre. Pokračovali v tlaku na soupeřovu branku, hra však byla bez vtipu, stereotypní centry středem do zhuštěné obrany odvraceli bez větších problémů úpohlavští obránci. V 55. minutě se stalo, co nikdo nečekal. Havránek otálel na polovině hřiště s rozehrávkou, míč mu sebral hostující Filous, vyrazil směrem k Hrůzově brance a přesnou střelou upravil na šokujícíh 1:4. To přitom hosté hráli pouze o deseti hráčích, protože po druhé žluté kartě poslal rozhodčí Šíma do sprchy Cíla.

Po této brance se hosté zatáhli do své šestnáctky a pouze odkopávali míč. Tlak Lovosic byl již drtivý, ale stále to nebyla ta pohledná hra, na kterou jsou domácí příznivci zvyklí. Přesto góly přišly. Nejdříve v 59. min. snížil Poláček na 2:4 a již o dvě minuty později po faulu na Červenku z penalty upravil M.Krpeš na rozdíl jediné branky. Příležitost na vyrovnání nabídl domácím sám soupeř, když za urážku rozhodčího dostal v 69, min. další červenou kartu hostující Smola.  Avšak ani dvacetiminutová přesilovka proti devíti hráčům nevedla k vyrovnání, a to ani z těch nejvyloženějších šancí.

Domácí nastoupili v sestavě: Hrůza - Stašek, Richter, Zimák, Havránek, Válek (46´Poláček), M.Krpeš, Koutecký, Havel, Oncirk, Červenka / Anderle.

Lovosické béčko utrpělo první porážku nejen v tomto ročníku mistrovské soutěže, ale vůbec první v mistrovském utkání od svého založení v minulém roce, tzn. od 27.8 2017, celkem tedy po 32 vítězstvích v řadě. K dalšímu utkání zajíždí béčko v sobotu 10.11. do Travčic, kde od 14. hodin bude chtít porážku z tohoto utkání odčinit.