Jak prohrát vyhraný zápas!

FK Travčice - FK ASK Lovosice "B" 3:2 (0:1) (penalty 3:1) - Richter (32´), M.Krpeš (59´p)

V posledním kole podzimní části III. třídy hrálo lovosické béčko v Travčicích. Na mužstvu byla patrná snaha hodit za hlavu nepodařené utkání z minulého kola a odčinit domácí porážku s týmem Úpohlav. Od první minuty si Lovosice vytvořily výraznou převahu, hráči byli v pohybu, vytvářeli si brankové příležitosti. Avšak i v tomto utkání se projevovala bolest posledních zápasů - neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Domácí svou taktiku postavili na pozorném bránění a ojedinělých brejcích, které sice nevedly k vážnějšímu nebezpečí, ale i tak byla patrná nervozita lovosických obránců.

Lovosický tlak přeci jenom přinesl úspěch, to když ve 32. minutě přízemní střelou k tyči z 18 metrů otevřel skóre Richter.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako půle první - tlak Lovosic a další neproměněné šance. Druhý gól padl až v 59. minutě po závaru před travčickou brankou, kdy jeden z obránců zahrál rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil M.Krpeš. Od těchto chvil se dala předpokládat pohoda v lovosickém týmu a další navýšení skóre. Opak však byl pravdou. Již o dvě minuty později nepochopitelně chyboval Hrůza, přihrál přesně na nohu domácímu Serbenému a ten ihned trefil odkrytou Nedorostovu branku.

Od těchto chvil došlo k nepochopitelnému zvratu. Hra Lovosic byla křečovitá, nervozní, plná nepřesností. Domácí se častěji dostávali před branku a najednou byli nebezpečnější, dostávali se do slibných šancí, v jednom případě dokonce trefili tyč. Přesto se zdálo, že plný bodový počet si odvezou hosté. Obzvláště když v 90. min. rozehrávali přímý kop před šestnáctkou soupeře. Jenomže místo taktického podržení míče na útočné polovině zbrkle rozehráli, domácí získali míč, šli do brejku a vybojovali rohový kop. Po jeho rozehrání vznikla před Nedorostovou brankou nepřehledná skrumáž, v níž byli zapojeni všichni hráči včetně nejlepšího hráče na hřišti, domácího brankáře Walentowicze. V té se nejlépe zorientoval travčický Mazánek a doslova dotlačil míč do sítě. To již běžela 92. minuta a krátce po rozehrání rozhodčí Hoffman Zápas ukončil. A jelikož při penaltovém rozstřelu byl úspěšný pouze Havránek, vítězné dva body zůstali v Travčicích.

FK ASK Lovosice "B" hrál v sestavě: Nedorost - Hrůza (K), Zimák, Poláček, Stašek, Krejčí (61´Havránek), Richter, M.Krpeš (83´Chvojka), Koutecký (46´V.Krpeš), Červenka (75´Havel), Oncirk

V neděli 18.11 od 14,00 hod. hraje lovosické béčko odložený zápas v Býčkovicích. Pokud si bude chtít udržet kontakt s vedoucími Vchynicemi, musí bezpodmínečně zvítězit.