Kanonáda v přípravě

FK ASK Lovosice "B" -  ČFK Brňany 9:2 (6:2)  (4´Majer, 12´Hrůza, 21´a 25´Rambousek, 29´Neruda, 31´Krpeš, 60´Havel, 69´Richter, 84´Poláček)

V dalším přípravném utkání se na umělé trávě v Lovosicích utkalo lovosické béčko s účastníkem okresního přeboru ČFK Brňany. Za slunečného, avšak mrazivého počasí, začaly Lovosice pěkně z ostra.

Ihned po úvodním hvizdu rozhodčího zatlačily soupeře před jeho branku a vytvořily si výraznou převahu. Velmi dobrým pohybem "rozběhaly" brňanskou obranu a vytvářely si dobré střelecké pozice. Gól na sebe nenechal dlouho čekat, již ve 4. min. zkušeně uvolnil Podrazil mladého Majera a ten před brankářem nezaváhal. Tento gól byl signálem pro další kanonádu lovosického celku. Již o osm minut později našel Krpeš před brankou kapitána Hrůzu, který zvýšil na 2:0. Ve 21. se vtipnou kombinací blýskla dvojice Majer - Rambousek, když druhý jmenovaný zužitkoval hezkou přihrávku Majera. A tuto skvělou akci si oba hráči zopakovali již po čtyřech minutách a Rambousek upravil na 4:0.

Radost domácích ze čtvrté branky ještě nedozněla, chvilkovou ztrátu koncentrace soupeř využil a ihned po rozehrávce snížil na 4:1.  Že však mají lovosičtí utkání pevně v rukou dokázali vzápětí. Ve 29. min. po individuální akci zvýšil Neruda na 5:1 a po dalších dvou minutách po Rambouskově přihrávce přidal Krpeš s přehledem šestou branku. Poslední střelecké slovo v prvním poločase však měl přeci jenom soupeř a podařilo se mu snížit na 6:2.

Druhý poločas probíhal oproti prvnímu již ve vlažnějším tempu, ovšem i tak byl jednostrannou záležitostí lovosických. Ti přidali další tři branky - v 60. min. Havel, v 69. min. Richter a v 84. min. Poláček upravili na konečných 9:2.

Trenéři Lovosic Vyskočil a Žembera prostřídali tyto hráče:  Kozák - Hrůza, Zimák, Richter, Neruda, Krejčí, Krpeš, Chvojka, Poláček, Podrazil, Majer / Rambousek, Anderle, Vlašič, Havel, Stašek.

Trenér Žembera: "Hezký výsledek, ale není třeba jej přeceňovat. Po čtvrtém góle bylo v podstatě po fotbale, nasazení již nebylo takové, jak bychom si představovali. Nesmíme se nechat ukolébat rychlým vedením. Výsledkem pak byly dva laciné góly v naší síti. Jinak, líbila se spolupráce starších, zkušených hráčů s mladými. Je dobře, že na hřišti se nedělají rozdíli mezi a mazáky a začínajícími kluky v mužstvu dospělých. To je předpokad dalších úspěchů týmu".

Následující přípravné utkání sehraje lovosické béčko v neděli 3.3. od 16. hod., opět na umělém povrchu, s dalším účastníkem OP Úštěkem.