Festival neproměněných šancí

FK ASK Lovosice "B" - TJ Sokol Libochovany 6:1 (2:1)I přes přesvědčivé vítězství vidělo asi 50 přítomných diváků neuvěřitelné množství zahozených gólových příležitostí ze strany domácích.

Jen v první pětiminutovce se ocitli lovosičtí útočníci třikrát sami před brankářem, ale ač nikým neatakováni, ve všech případech minuli branku. Přesto však mohli hrát v pohodě, protože již ve 22. min. vedli po brankách Krpeše a Poláčka 2:0. Ovšem místo toho, aby si s chutí zahráli fotbal, dovolili ve 36. min. nejlepšímu hráči hostí Škárkovi snížit na 2:1 a zbývajících devět minut do poločasového hvizdu rozhodčího byli nervozní a strachovali se o výsledek.Během přestávky to hráči od trenérů pěkně "schytali" a bylo znát, že si ostrá slova vzali k srdci. Hned v úvodu druhého poločasu se do svého soupeře zakousli a ve 46. min. po pěkné akci Krejčí upravil na 3:1. To sice domácí uklidnilo z hlediska vedení, ale  to co předváděli před soupeřovou brankou bylo až neuvěřitelné. Zahozené stoprocentní šance se již ani nedali počítat, čímž se sice fanoušci  bavili, ale to jen díky dvoubrankovému vedení. Postupem času hostům evidentně ubývaly síly, na vážnější ohrožení domácí branky se nezmohli a hrálo se v podstatě na jednu branku. Střeleckou nemohoucnost přeci jenom nakonec prolomil svým druhým a třetím gólem v 77. a 83. minutě Poláček, o další dvě minuty se opět prosadil Krejčí a stanovil na konečných 6:1, což se sice zdá jako debakl hostí, avšak vzhledem k průběhu hry a množství příležitosti musel každý, kdo utkání sledoval konstatovat, že to bylo chudé vítězství. Nicméně lovosické béčko zvýšilo svůj náskok v čele tabulky o další bod, neboť jeho pronásledovatel Vchynice pouze remizoval v Mlékojedech a zvítězil až po penaltovém rozstřelu.

Branky Lovosic: 22´, 77´, 83´Poláček, 46´, 85´Krejčí, 18´Krpeš

ASK Lovosice "B":  Zdvořák - Poláček, Zimák, Hrůza, Husár (55´Zuch), Krpeš, Krejčí, Baborák, Svoboda, Neruda (33´Vlašič), Podrazil.