Body z Lukavce béčko nepřivezlo

SK Lukavec - ASK FK Lovosice "B" 3:1 (1:0) - 75´Oros

Lovosické béčko coby nováček soutěže zahájilo soutěž na hřišti Lukavce. K prvnímu utkání nastoupilo bez několika hráčů základního kádru (z různých důvodů chyběli Hrůza, Poláček, Krpeš, Oncirk, Richter, ...). Tým museli trenéři doplnit dorostenci, což proti zkušenějšímu soupeři byla značná nevýhoda.

Přesto hosté nezačali špatně. Již ve třetí minutě se po vtipné přihrávce Chládka dostal do vyložené šance Gaube, ale jeho střela těsně minula branku. Trest na sebe nenechal dlouho čekat, o pouhé dvě minuty později si lovosičtí ze skrumáže vstřelili vlastní branku. Do konce poločasu byla hra vcelku vyrovnaná, domácí byli fotbalovější, avšak bojovnost hostí dávala šanci na dobrý výsledek. Další nepříjemnost pro lovosický tým přišla ve 22. min., když se nešťastně zranil Havel a musel být vystřídán Červenkou, který sám musel nastoupit se svalovým zraněním.

V úvodu druhé půle se do velmi dobré šance dostal právě Červenka, ale jeho hlavička skončila pouze na tyči domácí branky. Lovosice držely s domácími krok do 58. min., To se pěkně uvolnil lukavecký Slabý a zvýšil na 2:0. Ani poté však hosté nesložili zbraně , dokonce v 75. minutě Oros po Zuchově přihrávce umístěnou ranou snížil na 2:1. Ale o pouhé dvě minuty později vzal naději na bodový zisk hostí Štraus, když po chybné rozehrávce hostí vstřelil rozhodující branku zápasu.

Lovosické béčko podalo bojovný výkon, avšak na bodový zisk to tentokrát nestačilo. Domácí byli fotbalovější a jejich vítězství bylo zasloužené. Za zmínku však stojí výkon mladičkého Petáka v brance Lovosic. Patřil k nejlepším hráčům na hřišti a během utkání předvedl několik skvělých zákroků, což vzhledem k tomu, že není "profesí" brankářem, nadchlo nejen spoluhráče a trenéry, ale sklidil i uznání domácích fanoušků.

"Bohužel, v dnešním utkání se projevila nevydařená letní příprava. Absolutně jsme během ní nebyli spokojeni s přístupem řady hráčů. Celý kolektiv si musí uvědomit, že máme před sebou náročnou sezonu a bez maximálního nasazení v trénincích i samotných zápasech nemůžeme očekávat úspěchy. Kompletní kádr má na to, aby se v okresním přeboru prosadil, ale dobré výsledky samy přicházet nebudou", řekl po utkání druhý trenér Mário Žembera.

Lovosice "B" nastoupily v sestavě: Peták - Král, Havel (22, Červenka), Zimák, Lux, Chládek, Oros, Podrazil, Krejčí, Zuch, Gaube.

Další utkání sehrají Lovosice "B" na svém hřišti v neděli 25.8. od 17. hodin s FK Litoměřicko "B".