Nevyužité šance, chyby v obraně, červené karty.

ASK FK Lovosice "B" - TJ Viktorie Budyně n.O. 4:5 (0:3) (57´a 93´ Oncirk, 63´Gaube, 67´Červenka), penalty 3:5

Již tradičně zahájili domácí utkání náporem, avšak stejně jako v předchozích utkáních z gólových příležitostí, které si útočníci vytvořili, nedokázali skórovat, a to ani v situacích, kdy se sami ocitli před hostujícím brankářem.

Ke zlomu ve vývoji utkání došlo v 18. minutě. Svoboda neuhlídal budyňského  útočníka, zastavil jej pouze pomocí nedovoleného zákroku a musel předčasně pod sprchy. O dvě minuty později se dostal sám před brankáře Oncirk, ale nedokázal jej obstřelit.

První varování přišlo ve 22.min, když budyňský Mansfeld trefil břevno Markovy branky. Ve 33.min. po další chybě obrany následoval pokutový kop, ten kapitán hostí Rážek proměnil. Další pohroma pro Lovosice přišla ve 40. a 45. minutě, hosté dvakrát skórovali a stanovili skóre poločasu na hrozivých 0:3.

I přes početní oslabení vstoupili domácí do druhého poločasu s odhodláním s výsledkem ještě něco udělat. Je na místě vyzvednou bojovnost a nasazení celého mužstva, čehož výsledkem bylo srovnání skóre. V 57. min. snížil Oncirk na 1:3, v 63. min. Gaube na 2:3 a v 67. minutě nekompromisní dělovkou z 25 metrů na 3:3 srovnal Červenka.

Ve chvílích, kdy se zdálo, že domácí svého soupeře zlomí si lovosičtí obránci ve své šestnáctce nepohlídali hostujícího Šolce a ten završením svého hattricku poslal Budyni opět do vedení. Utkání byl velmi dramatické, domácí nadále, ač v deseti, tlačili svého soupeře. Dramatičnost utkání však nezvládl přemotivovaný Krejčí a po zbytečné kritice rozhodčího inkasoval žlutou, a následně červenou kartu.

Ale i ve dvojnásobném oslabení měly Lovosice převahu, dostaly se do několika slibných příležitostí. Rozhodčí signalizoval, že nastaví 5. minut. Když již sledoval čas, vzal na sebe zodpovědnost Oncirk, z úhlu přehodil budyňského brankáře a v 93. minutě opět vyrovnal.

O definitivní dělbě bodů rozhodovaly penalty, v nich už domácí štěstí neměli. Červenka, Krpeš a Oncirk byli úspěšní, neproměnil však Zuch. A jelikož hosté ani jednou nezaváhali, odvezli si z Lovosic dva body.

Lovosice nastoupily v sestavě: Marek - Krejčí (76´ČK), Fryč (46. Hofman), Červenka, Zuch, Svoboda (18´ČK), Podrazil (46´Gaube), Oncirk, Neruda, Zimák, Havel // Anderle, Krpeš

Další utkání sehraje lovosické béčko v sobotu 5.10. od 16.00 hod. v Libochovicích.