Debakl na vlastní půdě

ASK FK Lovosice "B" - Slavoj Úštěk  3:9 (1:5) (45.a 81. min. Marčaník, 72. min. Gaube)

Nečekaným debaklem skončilo utkání béčka na domácí půdě se sousedem v tabulce. Studená sprcha přišla již ve druhé minutě utkání, když šli hosté do vedení po vlastní brance Anderleho. Poté si domácí vytvořili mírnou herní převahu, ale proměňování šancí je od zahájení soutěže hodně bolavým místem týmu.

Soupeři přitom stačilo pozorně bránit se spolehlivým brankářem Prejzou v bráně. Vyráželi k nebezpečným protiútokům a trestali ve 30. min. druhou brankou. Fotbalové fiasko začalo o osm minut později. To totiž hosté v rozmezí tří minut 3x ! skórovali a domácí hráči působili na hřišti více než trapným dojmem. Lehkou špetku optimismu ještě vlil do domácích řad Marčaník brankou ve 45.minutě.

Odhodlání udělat ještě něco s výsledkem ve druhém poločas však trvalo pouhých pět minut. Hostům stačily opět pouhé dvě minuty na vstřelení dalších dvou branek a jasné bylo, že hrozivých 1:7 již není šance zvrátit. Od té doby se bavili již pouze úštěčtí diváci i hráči, kteří v 69. minutě překonali nešťastného, avšak proti šancím soupeře díky hrubým chybám v obraně zcela bezmocného brankáře Petáka, poosmé. O tři minuty později korigoval Gaube na 2:8, jenomže hostům stačila opět jediná minuta ke vstřelení deváté branky. Poslední slovo měli nakonec přeci jenom domácí, když se v 81. min. podruhé prosadil Marčaník.

Zpočátku soutěže se zdálo, že lovosické béčko platí v okresním přeboru nováčkovskou daň, ale stále důrazněji se ukazuje, že příčinu neúspěchů a kolísavých výkonů je nutné hledat zcela jinde. A tou je tragická neúčast na trénincích, tím i příprava na samotná utkání.  A pokud se nezlepší přístup celého kolektivu, může se stát, že v příští sezoně bychom mohli chodit opět na třetí třídu.

Sestava domácích:    Peták - Červenka (46´Otta), Gaube, Krpeš, Svoboda (68´Fryč), Majer, Anderle (79´Lux), Richter, Zimák (ŽK), Espinosa, Marčaník.

V sobotu 2.11. hraje béčko od 14. hod v Žitenicích.