Vytisknout
Nadřazená kategorie: Aktuality
Kategorie: Muži "B"
Zobrazení: 282

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

   Lovosické béčko bylo před začátkem soutěže okresního přeboru pro soupeře velkou neznámou. Na jednu stranu se jednalo o nováčka soutěže, na druhou stranu to je tým, který během uplynulých dvou sezon prohrál pouze jediné mistrovské utkání a dvakrát po sobě suverénně postoupil do vyšší soutěže. Trenéři Josef Vyskočil a Mário Žembera věděli, že okresní přebor bude po reorganizaci soutěže velmi náročný a bude obtížné se výrazněji prosadit.

Stanovili si za cíl pohybovat se ve středu tabulky a získat v podzimní části aspoň 15 bodů. Při pohledu na tabulku by se dalo říci, že cíl se podařilo splnit, ovšem ke spokojenosti přece jenom dost schází. Trenér Vyskočil: "Plánované minimum se nám sice podařilo splnit, ale s herním projevem můžeme být těžko spokojení. Velice kladně musím hodnotit naše šokující vítězství 7:1 v Žitenicích, ale stejně šokující byly třeba porážky 0:7 v Libochovicích či 3:9 doma s Úštěkem. Ani pouhá dvě vítězství v normální hrací době na domácím hřišti není nic, s čím bychom se mohli chlubit".

   K obhajobě nepříliš přesvědčivých výsledků napovídá skutečnost, že týmu se zcela rozpadla obrana. Po celou sezonu chyběli dlouhodobě zranění Hrůza a Poláček, z týmu odešel Stašek, do áčka byli staženi Zimák a Neruda. Ti sice nastupovali i za B-tým, avšak nadměrné vytížení bylo i přes výraznou pomoc na jejich výkonnosti znát. Navíc delší dobu kvůli zranění absentoval v minulých sezonách nejlepší střelec týmu Červenka, z pracovních důvodů často chyběl Richter, ze stejného důvodu odešel do zahraničí v průběhu sezony brankář Marek. Ale nejen to se podepsalo na nesourodých výkonech mužstva. Velkým nedostatkem byla žalostná účast na trénincích a mnohdy i nekázeň jednotlivců v samotných zápasech (13 ŽK, 1 ČK).

   Velké naděje se vkládali do posily Jakuba Gaubeho, který měl společně s Milošem Červenkou tvořit údernou sílu týmu. Jenomže, jak bylo již výše uvedeno, Červenku trápilo dlouhodobé zranění, takže těžiště zůstalo na bedrech Gaubeho. Ten v žádném případě nezklamal a s 15 góly, což je přesně polovina vstřelených branek Lovosic, je v čele tabulky střelců v okresním přeboru. V šestnáctce soupeřů se dokázal individuálně prosazovat, ale dokázal až neuvěřitelné množství gólových příležitostí spálit. Při větší rozvaze v zakončení jeho vedení v tabulce střelců mohlo být podstatně výraznější.

   Potěšitelné po podzimní části je, že lovosické béčko dokázalo na svá utkání přilákat slušnou návštěvnost fanoušků, průměr na utkání byl téměř 70 diváků. Za předpokladu, že do jarní části se podaří stabilizovat sestavu, tým si zachová bojovnost (ta se nedá mužstvu upřít, dokázalo například dvakrát zvítězit v utkáních, kdy prohrávalo v poločase již 0:3) a podaří se více bodovat, mohou se diváci těšit opět na dobré fotbalové zážitky.

   Před jarní části sehraje mužstvo několik přípravných zápasů. První již 26. ledna od 17. hod. s Unionem Děčín na umělé trávě v Lovosicích. Dalšími soupeři v připravě budou Kostomlaty, Litvínov, Dobroměřice, Kozly a Libčeves. O začátcích zápasů budeme informovat na stránkách ASK FK Lovosice.