Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

FK ASK Lovosice "B" - Union Děčín 8:0 (1:0)

   K prvnímu přípravnému utkání jarní části soutěže si lovosická rezerva pozvala na umělou trávu účastníka 1B-třídy Union Děčín. Utkání se hrálo ve svižném tempu, domácí si od počátku udržovali mírnou uzemní převahu,

avšak hosté byli především v první dvacetiminutovce v útočné fázi důraznější a tím před brankou i nebezpečnější. Domácí obránci za zády s klidným dojmem působícím Petákem v bráně si naštěstí vždy dokázali poradit.

Domácí vyslali první vážnější střelu na branku soupeře až ve 28. min., avšak bez toho, aby vážněji ohrozila hostujícího brankáře. Avšak od této chvíle se tlak domácích začal stupňovat a před brankou soupeře bylo čím dál rušněji. Vyložené šance nejdříve spálili Červenka, Anderle a Gaube. Ten se dokonce dokázal prosadit i střelecky v 38. min., avšak pro ofsajd rozhodčí branku neuznal. Ta přišla až ve 44. minutě, když vtipnou a přesnou přihrávku Gaubeho proměnil Červenka a stanovil poločasové skóre.

   Druhý poločas byl již plně v režii domácího celku, lovosičtí přehrávali soupeře ve všech směrech, vytvářeli si pěknou kombinací řadu příležitostí ke skórování, a co je potěšitelné, dokázali je i proměňovat. Ve 47. min. sice ještě Gaube těsně minul prázdnou děčínskou branku, avšak o dvě minuty později tentýž hráč přesnou přihrávkou připravil střeleckou pozici Nerudovi a ten nezaváhal. Nejlepší domácí kanonýr Gaube poté dosáhl hattricku, dokázal skórovat v 51., 68. a 75. minutě. Hosté ve druhém poločase zahrozili vážněji pouze dvakrát, v 60.min. dokonce Peták s obtížemi vytáhl míč na tyč. Poslední čtvrthodina utkání již byla pouze o tom, kolikrát se ještě domácí prosadí střelecky. Podařilo se to ještě v 75, min. Orosovi, v 80.min. Nerudovi a v 86.min.Krejčímu.

   Po prvním přípravném utkání samozřejmě není možné dělat jakékoliv závěry, ale potěšitelné bylo fyzické nasazení po celou hrací dobu a snaha o kombinační hru i  vzájemné povzbuzování se všech hráčů. Mužstvo si zaslouží pochvalu za kompaktní výkon a kolektivní pojetí hry. Za zmínku však navíc stojí klid a jistota Petáka v bráně a střelecká potence Gaubeho.

   Trenéři obou týmů se dohodli na hokejovém způsobu střídání, za domácí nastoupili Peták - Krejčí, Neruda, Richter, Záruba, Baborák, Oros, Krpeš, Fryč, Ferenc, Červenka, Svoboda, Anderle a Gaube.

Další přípravné utkání odehraje lovosické béčko v neděli 2.2. na umělé trávě od 14. hodin s týmem okresního přeboru (Teplice) FK Kostomlaty pod Milešovkou.