Béčko i podruhé v přípravě vítězně

ASK FK Lovosice "B" - FK Kostomlaty p.Mil. 7:5 (2:2) - 2x Neruda, 2x Gaube, 1x Oros, Baborák, Majer

Rovněž ve druhém jarním přípravném utkání béčko nad svým soupeřem, účastníkem teplického OP, dokázalo zvítězit.

Na rozdíl od utkání minulý týden s Děčínem však trenérům ke spokojenosti mnoho chybělo. Tentokrát působila hra chaoticky, chyběla přesnější kombinace, chybovalo se ve všech řadách.

Domácí sice zahájili tradičně náporem, do slibné pozice se dostal již v 10. min. Neruda, avšak jeho střela se neujala. Naopak, o dvě minuty později se prosadil soupeř a ujal se vedení. V 15. min. šel sám na branku Baborák, neproměnil a soupeř opět trestal. Po 17 minutách již vedl 0:2. Teprve po této brance si snad domácí uvědomili, že utkání by mohlo skončit blamáží. Naštěstí hlavička Orose o minutu později našla cíl a lovosičtí vycítili, že svého soupeře mohou i tentokrát přehrát. Ve 33. min. se z více než 30m opřel do míče Neruda a vyrovnal na 2:2. Tři  minuty před koncem poločasu mohl otočit skóre Svoboda, ale slibnou šanci neproměnil.

Do druhého poločasu provedli trenéři několik změn na jednotlivých postech a vyplatilo se. Vstup do druhého poločasu měly Lovosice podstatně lepší než do úvodu utkání a během první čtvrthodiny šly do dvoubrankového vedení (prosadili se v 50´Gaube a v 60´Baborák). Zdálo se, že utkání je rozhodnuté, ale omyl. Že vítězství se "neudělá" samo, ale že je nutné hrát naplno po celé utkání se lovosičtí hráči přesvědčili několikrát již v podzimní části soutěže, a tentokrát jim to připomněly Kostomlaty. V 64. minutě bylo srovnáno na 4:4.

Jelikož se střídalo hokejovým způsobem a Kostomlaty přijely prakticky s dvěma týmy (+ dorost), domácím pomalu začaly docházet síly a nevypadalo to příliš dobře. Naštěstí se střelecky dokázali prosadit Neruda a Gaube a a upravili na 6:4. Ale ani tentokrát ještě nebyl definitivní konec. Deset minut před koncem hosté snížili na 5:6 a a k vyrovnání neměli daleko. Definitivní naději jim však sebral sedmým gólem v 88. min. Majer po přihrávce Krejčího.

Lovosice "B": Peták - Krejčí, Fryč, Zimák, Anderle, Baborák, Krpeš, Oros, Svoboda, Červenka, Neruda, Gaube, Majer.

Další přípravné utkání sehraje béčko opět v neděli (9.2.) od 17. hod. s týmem III.třídy TJ Skorotice (Ústí nad Labem) na umělé trávě v Lovosicích.