H I S T O R I E    K L U B U

Název klubu: Asociace sportovních klubů Lovosice z. s. (ID: 4230351)

Rok založení: 1927

Klubové barvy: Modrá, bílá

Stadion: Areál ASK Lovosice, Lovosice, U Stadionu 2

Web: http://www.fklovosice.cz

Historie

První klub, který v Lovosicích vznikl, se datuje k roku 1905, kdy byl založen německý Lobositzer Fussballklub 05 (LFK). Jeho český soupeř S. K. Čechie Lovosice pak byl založen v roce 1927 a je pokládán za předchůdce dnešního fotbalového oddílu. V roce 1945 byl přejmenován na SK České hedvábí Lovosice, čtyři roky nato na Jiskra České hedvábí Lovosice. Od roku 1958 působil klub pod názvem TJ Secheza Lovosice, později FK VTJ Secheza Lovosice a FK Lovochemie Lovosice a nakonec od roku 2013 ASK Lovosice. Klub se po celou dobu pohyboval na úrovni krajských soutěží, historické úspěchy pak přišly v roce 2012, kdy poprvé klub postoupil do divize a následně soutěžní ročník 2015/2016 vyhrál.

Více/méně ...

Známí odchovanci

Mezi známá jména, které vychoval zdejší klub patří: František Minka, Jiří Hendrych, Tomáš Janda, Roman Týce

Historické názvy